فرصت

مرد منتظر ایستاده بود. زیر تابلوی زرد رنگ ایستگاه اتوبوس. منتظر بود اما نه  مثل بقیه‌ی مسافران.

مرد منتظر ایستاده بود. ولی برنمی‌گشت و پشت سر را نگاه نمی‌کرد که آمدن اتوبوس را از پیچ عقب خیابان ببیند و آماده باشد.

مرد منتظر ایستاده بود. روبروی ساختمان ما. جلوی پنجره‌ای اتاق او. پنجره‌ای که هر روز می‌آمد و به یاد روزهای که با هم بودند، ساعت‌ها خیره می‌شد به آن.

مرد منتظر ایستاده بود. من چشم دوخته بودم به  او. کمی عقب‌تر تکیه دادم به دیوار. کار هر روزم بود. شاید برای اینکه پنجره‌ی اتاقی که او خیره به آن می‌شد اتاق من بود. و من همان او. فکر می‌کردم. به همه‌ی روزهایی که با هم بودیم. من و او. مثل همه‌ی پدرها و پسرها.

مرد منتظر ایستاده بود و من چشم دوخته بودم به او و اتوبوس، که آمد و رفت.
هر دو جا ماندیم. در کنار هم.


« و لو أخلَیتَ قَلبَک مَنِ الأملِ، لَجَدَدتَ فی العَمَل*»
دل خویش را که از آرزو تهی کنی، در کار امروزت بیشتر می‌کوشی

 

پ.ن١: انگار یادداشت بهاره بود!

پ.ن٢: هر سال عید امیدواریم که امسال مان همانی باشد که می خواهیم اما تا به خود بجنبیم، سال تمام شده و ما فقط امیدوار بودیم.

* امام علی علیه‌الاسلام

/ 18 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجمع وبلاگ نویسان طلاب جوان

با سلام در راستای انسجام هر چه بیشتر وبلاگهای طلاب لینک باکسی را را با نام "مجمع وبلاگ نویسان طلاب جوان" و با شعار "هر طلبه، یک وبلاگ، یک منبر در دهکده مجازی" راه اندازی کرده ام و می خواهم تمام طلاب از گوشه و کنار فضای مجازی یکجا جمع شوند که علاوه بر بالا رفتن بازدید وبلاگها همدل شویم و در جنگ نرم با انسجام هر چه بیشتر در مقابل دشمن ایستادگی کنیم. خواهشمند است کد لینک باکس را دریافت کرده و در اخر قسمت ویرایش قالب کپی کنید، سپس از طریق "ارسال لینک" به ما اطلاع دهید که شما را با چه عنوان و با کدام ادرس لینک کنیم. ضمنا در صورت امکان دوستان طلاب دیگر را نیز در جریان بگذارید. آدرس لینک باکس:www.tollabejavan.blogfa.com منتظریم [گل]

طهورا

سلام. خوبين؟ خط عوض كردين؟ من خودمو كشتم تا از هويزه بهتون زنگ بزنم همش خاموش آقاي سردبير هم كه در دسترس نبود! اين ديگه چه وضعشه آقاجان!!! ياد فقير فقرا هم بفرماييد سال پر خير و بركتي را برايتان آرزومندم به بانو سلام مخصوص برسونيد.

طهورا

سلام. خوبين؟ خط عوض كردين؟ من خودمو كشتم تا از هويزه بهتون زنگ بزنم همش خاموش آقاي سردبير هم كه در دسترس نبود! اين ديگه چه وضعشه آقاجان!!! ياد فقير فقرا هم بفرماييد سال پر خير و بركتي را برايتان آرزومندم به بانو سلام مخصوص برسونيد.

مجتبي تقوي زادا

اخوي بد جور وضعت خرابه .....تلفن رفقاي قديمي رو هم كه جواب نمي دي ....زحمت نداريم برات داداش .....نترس ....هديه مي خوايم بديم بهت

مهدوی

سلام داش امین یا همون ... قشنگ بود ولی زیاد روون نبود البته از من بهتر بود خیلی بهتر وبلاگ من رو هم ببین

جابر خرم نیا

سلام میر عزیز. خوب و خوش و سلامتی؟ حالت چطوره؟ از قم چه خبر؟ فرصتی شد هم به ما زنگی بزن هم به ما سری بزن و هم به ما کامنتی بزن. بیا طرف ما.

روزهای پرتقالی

نه بابا!!! واقعا این جا همون جاست!! خوشحال کردم که از دست عزرائیل وبی نجات پیدا کردین!!

روزهای پرتقالی

خدمت امینِ ِجناب سید امین: بابا شما دیگه یک دستی به سروروی این وب بکش! پوسید دیگه!

سيدمهدي

مصيبتهاي طوفان را به دريا رفته مي دادند.. غم داغ برادر را برادر مرده مي داند.... يا ابالفضل العباس ...

پلاک14

چه چیزی است که مانع می‌شود تا اعتقاد ما در عمل ما جاری نشود؟