بگرد تا بگردیم

عید پارسال بود. هر جا می‌رفتم یک مجله دستم بود و هر وقت فرصتی پیدا می‌شد، بازش می‌کردم و چند صفحه‌ای می‌خواندم. اولین شماره‌اش از دستم رفته بود و این دومین شماره‌اش بود. عید تمام نشده بود که من تمامش کردم و که همه‌ی صفحاتش را خط به خط خواندم.

نشد همه‌ی سرزمین خودم را بگردم. و لابد هم که در 15 روز عید نمی‌شد همه‌ جا را دید، اما همه‌ی «سرزمین من» را خواندم. و از عید آن سال شدم مشتری پروپا قرصِ مجله‌ای به نام، سرزمین من.

سرزمین من، ویژه نامه‌ای ‌ست برای ایران شناسی و ایران‌گردی. که چرخ می‌زند توی سرزمین مان و  زیبایی‌های گوشه کنارش را به رخت می‌کشد. تا بفهمی که وقتی توی خانه‌ات نشستی و پا روی پایت گذاششته‌ای و حال نداری که پایت را از شهرت بیرون بگذاری، چه چیزهایی را از دست می‌دهی. یا تو که حداکثر شهر خودت و مشهد‌الرضا و یک شهر توی شمال و آن هم از هر کدام فقط چند خیابان را دیده‌ای، می‌فهمی که همین بغل دستت، توی همین شهری که اصلاً فکرش را هم نمی‌کنی چه چیزهایی وجود دارد. تازه می‌فهمی که الکی نمی‌گویند ایران مهد بسیاری از تمدن هاست و متوجه می‌شوی که این همه‌ توریست و گردش‌گر دنبال چه می‌گردند توی ایران و افسوس می‌خوری که کاش بیشتر سرزمینت را می‌شناختی.

مرسوم نبود توی بتکده مجله ای معرفی کنم. اما فکر کردم که برای این روزهایت و مناسبِ حال و هوایت چیزی بهتر از این مجله پیدا نمی‌شود. هم متنوع و زیباست و هم قیمتش بسیار کم‌تر از کتاب‌هایی‌ست که در همین زمینه و با همین شکل و شمایل چاپ می‌شوند و مهم‌تر از همه مستمر است و در دسترس. توی هرکیوسک مطبوعاتیِ درست درمانی پیدا می‌شود. هم‌سفرش شو تا آخر ایران!

 

سرزمین من، ویژه نامه‌ای ست از گروه مجلات همشهری که به عنوان ضمیمه‌ی همشهری ماه منتشر می‌شود. شاید قیمت دو هزار تومانی‌اش کمی نسبت به رنج معمول نشریات زیاد باشد اما اگر به حساب کاغذ مرغوب و چاپ خوبش بگذاری و مقایسه کنی با کتاب‌های هم ردیفش به این نتیجه می‌رسی که، می‌ارزد!

سرزمین من، سرزمین تو هم هست.

/ 10 نظر / 73 بازدید
م-ب

سلام بابا میگفتی گوسفندی چیزی قربانی کنیم بالاخره چشم مان روشن شد

سید محمد حسن صالح

سلام وبلاگ جالبی داری من شما را لینک کردم .اگر دلت خواست وبلاک من را با نام (دو رکعت وبلاگ)لینک کن

نت ایران

همایش 22 خرداد تا 22 بهمن، 8 ماه نبرد سایبری تاریخ 11 اسفند ماه 88 تهران شهرک قدس ، خیابان ایران زمین ، جنب خیابان گلستان بازارچه قدیم جنب تالار سبز سالن همایش های آسمان توضیحات: در راستای پاسداشت هشت ماه نبرد سایبری و اتحاد و همگرایی در بین نیرو های مردمی مدافع انقلاب اسلامی در فضای سایبر این گروه تصمیم به برگزاری همایشی دارند ((((یادتون نره؟؟حتمابیاید))))

باده فروش

اینم نمی دادی برات بنویسن دیگه فول ویو تابلو بود که تو اغتشاشات گرفتنتو توی اوینی . نه والله جدّی وگرنه کجا می تونی باشی که هییییییییچ محلمان نمی دهی؟ از علمای عظااااااااااااااااام نکند شده باشی سید کشتمت اگه از اون نوع عظاااااااااام که خودت میدونی شده باشی خودم نواب صفوی وار میام سروقتت این خط اینم ... نه ، دلم نمیاد عجالتا این خط اینم[ماچ] علی علی

هواخوری

" فرزند کمتر.... زندگی بهتر" به روزیم و منتظر نظراتتان!

مزاحم مراحم

«انقلاب و انقلابي در جامعه شناسي» مطلب جديدمه، خوشحال ميشم ببينمتون تو وبم

م.نواب

چند گرفتی رپرتاژ بری ناقلا! شوخی کردم بابا به دل نگیر. حاجی دلتنگتیم عکستم نداریم باهاش رفع دلتنگی کنیم! ما گرفتارتیم یک زنگی چیزی. چی؟ ... خوب لابد گوشیم را دوباره گم کردم که بهت نمی زنگم. تو هم اگر تو یک سال 2 بار گوشی گم می کردی با چیزی حدود 800 شماره دیگه حال نداشتی شماره بگیری از کسی. نوروز اگر مشهدی شدی بهم زنگ بزن. به همان شماره قبلی.

طهورا

سلام. خوبين؟ چه عجب پيداتون شد؟.... اگر چه مدت‌هاست نتونستم بيام و سري به دوستان بزنم. فقط خواهرم مي‌اومد و مطبي آپ مي كرد و سري هم به چند تا از دوستايي كه خودش دوست داشت مطالبشان را بخواند مي زد. خيلي كم پيدا شدين به قول يه بنده خدا ديگه اصلا در دسترس نيستيد! به خانم سلام برسانيد و از ما هم اگه خواستيد سراغي بگيريد. زنگ مي زنم حلاليت بطلبم هم جواب نميديد!!!!!![لبخند] [گل]

قاصدک بارون

سلام.خب مثل اینکه یه تغییرات جوی ای باعث شد شما آپ بنمایید عید مبارک[گل]

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید. http://bmind.ir